Ponedjeljak, 6 Maja

Lana Pudar osvojila bronzu na EP u disciplini 200 metara delfin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Autor: Megafon.ba

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je treće mjesto i bronzanu medalju u finalu discipline 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u plivanju u malim bazenima u rumunskom Otopeniju.

Finalna utrka bila je na rasporedu danas u 17:12 sati, uz direktan prijenos u programu BHRT-a.

Pudar je osvojila bronzanu medalju s vremenom 2:04.55. To je evropski juniorski rekord.

Zlato je otišlo u ruke Angeline Kohler s vremenom 2:03.30, dok je srebro osvojila Helena Rozendal Bah s vremenom 2:03.86.

Nastupila je i nekadašnja reprezentativka BiH Amina Kajtaz, koja danas predstavlja Hrvatsku, a osvojila je šesto mjesto s vremenom 2:08.26.

Mlada Mostarka jučer je zauzela drugo mjesto u polufinalnoj utrci koju je isplivala u vremenu 2:05.57.

Lana Pudar je izborila normu za nastup na Olimpijskim igrama u Parizu, a nedavno je poručila kako u Francuskoj želi do historijske medalje za našu zemlju.

(Izvor: BHRT)