Četvrtak, 21 Maja

Određen pritvor Elvisu Selimoviću osumnjičenom za ubistvo brata

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Autor: Megafon.ba

Kantonalni sud u Tuzli, po sudiji za prethodni postupak, u krivičnom predmetu protiv osumnjičenog Elvisa Selimovića, zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo Ubistvo iz člana 166. stav 2. tačka f) Krivičnog zakona FBiH (Ubistvo člana porodice), donio je rješenje kojim je osumnjičenom određen pritvor u trajanju od mjesec dana.

Selimović je osumnjičen da je u večernjim satima dana 2. maja 2026. godine, u porodičnoj kući u tuzlanskom naselju Miladije, iz automatske puške ispalio najmanje sedam hitaca u brata Eldina Selimovića, te mu nanio više prostrelnih povreda u predjelu grudnog koša, stomaka, ruku i nogu, usljed kojih je nastupila smrt oštećenog na licu mjesta.

Sud je na temelju dokaza prikupljenih u toku istrage koju vodi Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kantona, donio odluku da je prijedlog za određivanje pritvora prema osumnjičenom osnovan iz razloga postojanja naročitih okolnosti koje opravdavaju bojazan da bi osumnjičeni boravkom na slobodi mogao ponoviti krivično djelo, zbog čega mu je i određen pritvor.

Protiv ovog rješenja može se uložiti žalba Vijeću Kantonalnog suda u Tuzli putem sudije za prethodni postupak, u roku od 24 sata od prijema rješenja.

Megafon.ba

Dijeli.

Komentariši

Napomena:

Svi komentari se prethodno moraju odobriti od strane administratora prije nego budu vidljivi na portalu. Megafon se ograđuje od stavova i mišljenja iznesenih u komentarima postavljenih na našim stranicama. Svi stavovi i mišljenja komentatora odražavaju stavove i mišljenja isključivo onih koji ih postavljaju. Redakcija Megafona je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.