Srijeda, 22 Aprila

Merhamet za učesnike Marša mira osigurao tople obroke

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Autor: N. Š. K.

Muslimansko dobrotvorno društvo “Merhamet” i ove godine pruža logističku podršku u organizovanju “Marša mira”. Uposlenici Regionalnog odbora “Merhameta” Tuzla učesnicima “Marša mira” pripremaju i dijele kvalitetne tople obroke, slatkiše i osvježavajuće napitke.

Između ostalog, “Merhamet” svake večeri hrani po 1.100 učesnika “Marša mira” koji, na proputovanju do Potočara, gdje će se obilježiti 30. godišnjica od genocida u Srebrenici, noće u kampovima u mjestu Liplje kod Zvornika i Mravinjcima. Topli obroci obezbjeđeni su i za članove službi i organizacija koje prate ovogodišnji “Marš mira”, kao što su Federalna uprava civilne zaštite, Crveni križ Tuzlanskog kantona, GSS.

“Merhamet” je već na prvoj etapi “Marša Mira”, na lokalitetu Dovište u rejonu zvorničkog naselja Križevići, učesnicima ovogodišnjeg memorijalnog pješačenja podijelio oko hiljadu i po flaša vode i više od pet hiljada slatkih rolata. Zahvaljujući firmi “Belamionix”, obezbijeđeno je još 6.000 polulitarskih flaša vode za učesnike “Marša mira”.

Osim Regionalnog odbora “Merhameta” Tuzla, ove aktivnosti realiziraju se uz podršku “Merhametovih” regionalnih odbora Bihać, Mostar i Zenica, kao i “Merhameta” Švedske.

Pomoć u pomenutim aktivnostima, osim “Belamionixa”, pružile su i firme “Ekstra Papir” Kiseljak i “Janja Plod” Živinice.

(HO MDD Merhamet)

Megafon.ba

Dijeli.

Komentariši

Napomena:

Svi komentari se prethodno moraju odobriti od strane administratora prije nego budu vidljivi na portalu. Megafon se ograđuje od stavova i mišljenja iznesenih u komentarima postavljenih na našim stranicama. Svi stavovi i mišljenja komentatora odražavaju stavove i mišljenja isključivo onih koji ih postavljaju. Redakcija Megafona je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.